Kevad südames

Kevad on looduses suurte muutuste aeg. Kõik tärkab, õitseb, kasvab. Läheme looduse kevadistele toimetustele kaasa elama ja endale uusi tuttavaid otsima.

• Uurime millised märgatavad ja märkamatud muutused kevadel looduses toimuvad.

• Õpime levinumaid taimi tundma

• Kuulame linnulaulu

• Mängime vahvaid õuesõppemänge

Lasteaia programmis õpime kevadist loodust tundma mängude ja erinevate uurimisülesannete abil.

Esimese kooliastme programmis pöörame rohkem tähelepanu aastaaegade vaheldumisega seotud muutuste märkamisele ja liigilisele mitmekesisusele.

Teise kooliastme programmis lisandub ilma vaatlemine ning taime- ja loomaliikide kohastumise ja eluviiside uurimine.

Retkejuht kohtub grupiga kokkulepitud kohas. Vaadatakse üle oma varustus (riided, söök-jook) ja kogunetakse ringi tutvumismänguks. Uuritakse kaardilt retke marsruuti ja lepitakse õpetaja ja grupiga kokku looduses liikumise ja käitumise reeglid ning söögipausi aeg.

Retkejuht tutvustab õppeprogrammi eesmärke ja kava. Mängu abil tehakse selgeks, milliseid kevade märke on õpilased juba märganud.

• Loodusrajal liikudes tehakse peatused erinevate puude juures, kus retkejuht nende määramistunnuseid näitab, räägib puude paljunemisest ja koos korratakse üle, mis on õis, seeme, vili.

• Rühmatööna teevad õpilased kiire ülevaate kohalikust taimestikust ja selle mitmekesisusest. Mängitakse jooksumängu taimede õppimiseks.

• Jätkatakse ilmavaatlustega. Hinnatakse tuule suunda ja kiirust, pilvisust ja õhutemperatuuri.

• Tehakse väike paus linnulaulu kuulamiseks. Pildimaterjali abil tutvutakse kuuldud lindudega.

• Pannakse paarides kokku metsloomade aastaringi pusle. Tutvustatakse teistele õpilastele ühe loomaliigi kevadist elu.

Lõpuringis korratakse üle nähtud liigid ja saadud teadmised. Iga õpilane saab anda tagasisidet retkel kogetu ja õpitu kohta.

Õpilane:

• Tunneb rõõmu looduses viibimisest

• Tunneb levinumaid kodumaiseid taimeliike

• Oskab lihtsalt kirjeldada taimede paljunemist.

• Oskab kirjeldada ilma.

• Tunneb ära vähemalt ühe laululinnu ja tema häälitsuse.

• Mõistab soojuse ja valguse muutuste mõju loomade elutingimustele.

Lasteaed

4-6 klass II kooliaste

Saame korraga vastu võtta mitu klassi või lasteaiarühma. Igale kambale tuleb kaasa üks retkejuht.

Paljassaare hoiualal

160€ ühele klassile või lasteaiarühmale

light green watercolor bubble.jpg

Kui soovid matka tellida või enne veidi nõu pidada